Drenaż limfatyczny jako metoda walki z cellulitem

Drenaż limfatyczny jako metoda walki z cellulitem

Polecne i promocje Poradniki

Zapobieganie cellulitowi i wspomaganie procesu odchudzania. Kto z nas nie poddałby się zabiegowi, który wykazuje właśnie takie działanie? To właśnie efekt drenażu limfatycznego, który łączy odczucia przyjemności z masowania z efektem wizualnym i zdrowotnym.

 

Działaj z zewnątrz na wnętrze

Drenaż limfatyczny polega na usprawnieniu przepływu limfy w organizmie, z pomocą odpowiednich technik masowania i/lub przy użyciu dedykowanych sprzętów. Zalegająca limfa odpowiada bowiem za powstawanie obrzęków ( w tym cellulitu), czy zmian skórnych. Obrazowo mówi się o „przepychaniu” limfy w kierunku węzłów chłonnych i pozbyciu się tym samym zalegających w naszym organizmie toksyn. Poprzez przyspieszenie krążenia płynów w ciele, pobudzamy pracę organów wewnętrznych, odbudowę i odżywienie komórek. Usprawniony transport limfy to także poprawa funkcjonowania kończyn dolnych. Co za tym idzie, przyczyniamy się do zwalczania cellulitu. Wtedy też mamy do czynienia z zabiegiem częściowym na wybraną partię ciała, ale z powodzeniem można się poddać masażowi całościowemu, który poprawi przepływ płynów holistycznie.

Drenaż wypunktowany

Usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, czy nadmiernych ilości płynów odbywa się w dwóch etapach i na ściśle określonych zasadach. Należy pamiętać, iż masaż wykonywany jest w kierunku węzłów chłonnych, nie odwrotnie. Zabieg rozpoczyna się fazą wstępną, polegającą na przygotowaniu ciała do fazy zasadniczej. Na początku masażysta z umiarkowaną siłą głaszcze kolistymi ruchami, rozciera i ugniata miejsca w obrębie węzłów chłonnych. To działanie spowoduje rozgrzanie tkanek. Następnie przechodzi do fazy odprowadzania limfy za pomocą miękkich i płynnych ruchów. Zabieg na całe ciało powinien trwać około 90 minut, a do pół godziny na poszczególne partie. Zaleca się łączną serię 10 zabiegów ( 2-3 masaże w tygodniu), wykonywanych w odstępach dwutygodniowych. Koszt pojedynczego zabiegu to od 50 do 100 zł. A wykupienie całej serii z pewnością zagwarantuje nam obniżenie kosztu pojedynczego masażu.

Przeczytaj:  Kilka przydatnych rad dla młodzieży na temat antykoncepcji

Narzędzia skutecznego działania

Rynek kosmetyczny oferuje szerokie spektrum przyrządów do drenażu limfatycznego. Mogą to być specjalne fotele, masażery ręczne, czy maty, a nawet podnóżki. Nie ma jednak nic bardziej skutecznego niż zabieg manualny, który przynosi lepsze i szybsze efekty. Podczas masażu możemy bowiem dowolnie regulować siłę nacisku i sprawniej dotrzemy do miejsc dotkniętych skórką pomarańczową.

Z dedykacją dla mam

Zabiegu powinny uważniej przyjrzeć się młode mamy, czy osoby z nawracającym zapaleniem zatok, które bywają zmęczone, a ich gospodarka wodna mocno zaburzona. Świadectwem niesprawnie działającego układu limfatycznego są opuchlizny, czy obrzęki. Ci z nas, którzy mają siedzący czy stojący tryb pracy, również narażeni są na zastoje limfatyczne. Osobom tym może dodatkowo towarzyszyć odwieczny wróg – cellulit, który z każdą ilości nadmiarowej tkanki tłuszczowej, spowalnia usuwanie toksyn z naszego organizmu. To może z kolei prowadzić do stanów zapalnych, które dają o sobie znać w postaci bólu i tkliwości dotkniętych obrzękiem miejsc. Drenaż limfatyczny jest również zbawienny dla osób cierpiących na obrzęk twarzy, w szczególności okolic oczodołów (tzw. worki pod oczami).

Przeczytaj:  Sposoby na dokuczliwy ból pleców w ciąży.

Specjaliści szacują, że regularnie wykonywany masaż drenujący pomoże nam zwalczyć skórkę pomarańczową na dobre. Jednak należy pamiętać o jednej podstawowej zasadzie. Chodzi o profilaktykę, więc najlepiej poddać się drenażowi przed wystąpieniem sporych zmian lub przy pierwszych pojawiających się nieestetycznych bruzdach. To gwarantuje całkowity sukces medyczny i uchroni nas przed koniecznością odbycia serii wizyt w gabinecie kosmetycznym.

 

Paulina Kucharska
Źródło: https://magiadlaciala.pl/drenaz-limfatyczny-wrocla