Już niedługo idzie wiosna, dlatego ten artykuł poświęcony jest dla osób, które w tym czasie zmagają się w różnorodnymi alergiami!
W dzisiejszych czasach na alergię cierpi około 40% populacji, a liczba ta co roku znacznie rośnie. Najczęściej gdy jeden z rodziców jest alergikiem, dziecko dziedziczy po nim tę dolegliwość. Alergia może objawiać się różnie, najczęściej atakuje oczy, nos, oskrzela, a także skórę, co ma negatywny wpływ na nasze zdrowie.
Alergia to reakcja organizmu na czynniki, które z reguły powinny być dla człowieka obojętne. Nieodbiegającym od normy zachowaniem jest obojętna reakcja na pyłki kwiatów czy kurz. Jeśli jednak pod ich wpływem zaczynasz nienaturalnie łzawić, kichać albo kaszleć to może oznaczać, że masz alergię. Odpowiedzialne za to są alergeny obecne np. w pokarmach, pyłkach roślin, grzybach czy kurzu.
Można podzielić je na:
alergie wziewne – głównie pyłki roślin, a także roztocza kurzu domowego oraz sierść zwierząt.
alwrgie skórne – Wysypka pojawiająca się na skórze, pokrzywka, świąd, a potem przebarwienia psują dobry wygląd i denerwują.
alergie krzyżowe – polega na tym, że u osoby, która jest już uczulona na jeden alergen, niepożądana reakcja może się pojawić także po kontakcie z innym alergenem.
Wiosna to sezon uaktywniania się alergii, co dla wielu oznacza początek ciężkiej walki z jej objawami. Najprostszym sposobem jest ograniczenie kontaktu z alergenem.
Istnieją jednak różne metody walki z alergiami, dzięki którym możemy normalnie funkcjonować – jak zatem możemy się z nimi zmierzyć? Przedstawimy Państwu kilka propozycji walki z alergiami!
1. Na sam początek należy się przebadać. A następnie podjąć jakiekolwiek działania mające na celu zmniejszenie powstawania alergii. W rozpoznaniu choroby ważną rolę odgrywa dobrze przeprowadzony wywiad. Istotne jest stwierdzenie korelacji między narażeniem na alergeny a obecnością objawów. Alergię nietrudno rozpoznać, jeśli objawy występują szybko po zadziałaniu poznanego alergenu!
2. Należy pozbyć się alergenów ze swojego otoczenia. Trzeba podjąć odpowiednie działania prozdrowotne, które poprawią nasze samopoczucie. Można wykonywać specjalne płukanki do nosa, czy brać częściej prysznic, aby pozbyć się ewentualnych pyłków, które na nas osiadły. Przede wszystkim należy zadbać o czystość w mieszkaniu. Każdego dnia należy ścierać kurze, a także odkurzać oraz myć podłogi. Ubrania powinny być zawsze świeże, a w pomieszczeniach porządek oraz brak zalegających brudnych naczyń, czy zbędnych przedmiotów, które tylko zbierają kurz.
3. Należy zastosować odpowiednią dietę oraz styl życia. Jeśli doskwierają alergie, szczególnie pokarmowe, trzeba zadbać o odpowiednie odżywianie. Najlepszym sposobem jest usunięcie z codziennego menu produkty, które szkodzą i zastąpić je zdrowymi odpowiednikami.
4. W czasie pylenia roślin należy unikać spacerów na świeżym powietrzu oraz aktywności fizycznej w tym czasie.
5. W przypadku alergii skórnej należy unikać substancji uczulającej lub drażniącej. Im dłużej skóra ma kontakt z alergenem, tym trudniej wyleczyć chorobę.
6. Należy oczyszczać powietrze w swoim domu poprzez zastosowanie m.in. oczyszczaczy powietrza, który jest łatwy i prosty w obsłudze.
A więc, aby ustrzec się przed wiosennymi alergiami, namawiamy Państwa do skorzystania z naszych propozycji i mamy nadzieję, że będą one przydatne oraz sprawdzą się w walce z alergią!
Moja córeczka też ma alergię i to na kurz. W domu trzeba codziennie pożądanie sprzątać, a przede wszystkim wycierać kurze i odkurzać. Oby jej kiedyś minęła ta alergia
Moja córka ma od pewnego czasu plamki takie czerwone oraz szorstkie;( nie wiem dlaczego 🙁 od 5 lat nic i nagle coś takiego . oprócz tego ma język geograficzny miał tak ktoś kiedyś?
Obecnie co drugi polak ma alergię, można powiedzieć, że jest to choroba cywilizacyjna i ciężko z alergii się wyleczyć. Jej rozwojowi sprzyja chemia w jedzeniu, smog, nadmiar jakiegoś produktu w diecie, podłoże genetyczne. Najgorsza alergia to uczulenie na orzechy, mleko i soję, bo te składniki znajdują się praktycznie w każdym produkcie.
Całe szczęście nie mam alergii, ale rozumiem jak bardzo może być męcząca. Podobno jest to jedno z najczęściej występujących schorzeń na świecie. Najważniejsze jest, aby w porę zdiagnozować tą dolegliwość i odpowiednimi lekami łagodzić jej skutki.
Alergie są bardzo męczące, a w szczególności jeśli chodzi o dziecko. Najgorsza dla mnie jest alergia na wiosnę, kiedy krzewy, drzewa i kwiaty zaczynają się rozwijać. Wtedy moje dziecko aby kicha