Stulejka nie musi być problemem – nie zwlekaj zgłoś się do urologa!

Artykuł sponsorowany Potencja i inne
Masz problem ze stulejką. Nie czekaj zgłoś się do urologa! Ta dewiza powinna przyświecać każdemu mężczyźnie który boryka się z problemem stulejki, lub innymi problemami natury urologicznej. Demonizowany problem i ukrywany prowadzi do wielu powikłań, nieodwracalnych zmian, a z czasem do problemów natury seksualnej, oraz psychologicznej. Dlatego tak ważne jest odwiedzenie gabinetu urologa, gdzie odpowiednio przeprowadzona konsultacja urologiczna pomoże pozbyć się problemu.

Wizyta u urologa

Urolog to specjalista który koncentruje się na problemach układu moczowego, ale również układu płciowego do którego niewątpliwie zalicza się męskie prącie, na którym występuje problem stulejki.  Do zadań specjalisty  należy konsultacja urologiczna, która polega na przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem na temat występujących przypadłości, zauważonych problemów, nawyków, zwyczajów, i stylu życia pacjenta. Na tym etapie wizyty w gabinecie  urologa https://www.citomed.pl/poradnie/urologia/o-poradni-26 lekarz podejmie decyzję o zleceniu badań, oraz wytycza kierunki leczenia. Ważne jest aby lekarz wybrał optymalny model terapii, która daje najlepsze efekty.

Badania diagnostyczne

Odpowiednio wybrany urolog Toruń, po uprzedniej konsultacji urologicznej i zapoznaniu się z historią choroby pacjenta, zleci badania diagnostyczne, które w istotny sposób przyczynią się do wytyczenia kierunku leczenia. USG układu moczowego to jedno z pierwszych badań zleconych przez lekarza, które jest nieinwazyjne i bezbolesne, a w obrazowy sposób i bezpieczny pozwala wychwycić zmiany w obrębie układu moczowego, oraz gruczołu krokowego. Aby w sposób szczegółowy przyjrzeć się obrazowi klinicznemu  schorzenia, lekarz urolog może zlecić drobiazgowe badanie jąder i moszny u mężczyzny.  Ultrasonograficzne badanie USG jąder pozwala ocenić stan zmian chorobowych, potwierdzić podejrzenie rozwoju choroby, i ocenić jej stan zaawansowania. Warto zaznaczyć że badanie USG układu moczowego, czy USG jąder można wykonywać w każdym wieku mężczyzny.  Znaczy to że badanie jest bezpieczne dla noworodka płci męskiej, jak i dla mężczyzny w wieku zaawansowanym.

Przeczytaj:  Czy tuż przed badaniem krwi można zapalić papierosa?

Kiedy powinniśmy się wybrać na konsultację?

Wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa w zakresie medycyny, oraz profilaktyki, wizyta w gabinecie urologa nie jest już tematem tabu i nie ma złych skojarzeń.  Obecnie mężczyzna który jest świadomy swojego stanu zdrowia, i w sposób świadomy go kontroluje odwiedza gabinet urologiczny natychmiast po zauważeniu niepokojących objawów w obrębie układu moczowo-płciowego. Jedną z takich dolegliwości i dyskomfortu w życiu seksualnym jest wędzidełko napletka, które jest za krótkie i  uniemożliwia swobodne zsuwanie się napletka z żołędzia prącia. Terapia polega na wykonaniu zabiegu nacięcia i wydłużenia wędzidełka, co skutkuje eliminacją bólu podczas stosunku, ustanie krwawień po zerwaniu wędzidełka, a co za tym idzie satysfakcję z życia seksualnego.

Do wymienionych wyżej zmian chorobowych w obrębie układu moczowo-płciowego, takich jak stulejka czy wędzidełko, które utrudniają codzienne funkcjonowanie można również zaliczyć wodniak jądra. Przypadłość ta prowadzi do nadmiernego nagromadzenia się płynu surowiczego w torbielach umieszczonych w obrębie moszny. Skutkuje to nadmiernym powiększeniem moszny czego przyczyną jest wodniak jądra, który stale zwiększa swoją objętość. Tę patologiczną zmianę można w sposób łatwy usunąć za pomocą operacji w znieczuleniu ogólnym. Jedną z metod jest usunięcie nadmiaru zebranego płynu, a inną jest  wycięcie i usunięcie osłonek które ten płyn produkują.

Przeczytaj:  Ile węglowodanów spożywać na diecie ketogenicznej?